Stacjonarne biuro księgowe

Oczywiście przyciągają cię niskie koszty prowadzenia rachunkowości online? Jest to argument za tym, żeby wybrać wirtualne biuro rachunkowe.

Niemniej czy myślałeś, jakie mogą być konsekwencje twojego wyboru? Co w sytuacji kiedy spotka cię kontrola skarbowa? Pytanie – czy będziesz miał pewność że wszystkie twoje papiery są w porządku? Oraz co kiedy będziesz musiał udowodnić zasadność poniesionych kosztów? Należy zadać sobie pytanie czy będziesz w stanie samemu wykazać że faktycznie były ci potrzebne?

Zaś co jeżeli z jakichś powodów spotkają cię inne przykrości, konieczność wyjaśniania kilku kwestii i częste wizyty w urzędzie? W takim przypadku twój interes na tym straci. Powinniśmy zadać sobie pytanie czy jest to cena, którą warto ponosić wymieniając odpowiednie i już przetestowane biuro rachunkowe na rachunkowość online? Jak wiadomo na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć samodzielnie. Tylko, że weź pod uwagę, że ogromne, dobrze prosperujące firmy nie odważają się zamienić rachunkowości stacjonarnej na elektroniczną.

Gdy mamy już biuro księgowe na miejscu, można mieć nadzieję na szybkie udzielenie odpowiedzi na bardzo palące pytania. Lecz w rzeczywistości takich opcji nigdy nie zagwarantuje oraz zapewniać nie będzie internetowa rachunkowość.