nie można dla niej wybrać przypadkowych miejsc dla reklamowych

Z całą pewnością dla osiągnięcia najlepszych wyników skuteczności reklamy świetlnej, nie można dla niej wybierać losowych miejsc. W jakim miejscu zatem powinna zostać ulokowana podświetlona reklama, aby dawała nam wymierne korzyści? Oczywiście jednym z przeważnie stosowanych miejsc, gdzie taka reklama może być widoczna jest przednia ściana budynku, nad wejściem. Rzec można, że jest sporo argumentów, które przemawiają za wyborem tego miejsca.

Szczególnie reklama znajdująca się tam, będzie dość często w ciągu dnia oglądana przez ludzi wchodzących do środka. Zaś po drugie, umiejscowiona jest w punkcie reprezentacyjnym, zarazem wskazując do jakiej się firmy trafia oraz co można tu załatwić. W końcu wielką zaletą takiego miejsca reklamy jest to, że można kontrolować w prosty sposób rezultaty działania. Na przykład jeśli reklama zostanie uszkodzona pracownicy dostrzegą to prawie natychmiast.

Dalszym punktem, gdzie reklama świetlna też znakomicie się sprawdza jest wnętrze salonu. Natomiast taka świecąca reklama może okazać się doskonałym elementem dekoracyjnym, mogącym odmienić nawet zwykle pomieszczenie w stylowo zaaranżowany butik. Wszak warto zadbać o to, aby wielkość takiej reklamy była właściwie dopasowana do wymiarów oraz przestrzeni wewnętrznej. Dużo kłopotów w czasie projektowania reklam może sprawiać dobór kolorów. Nade wszystko jeśli firma nie posiada jeszcze identyfikacji wizualnej to znaczy to może okazać się poważnym wyzwaniem. Decydując się na barwy dla reklamy, opłaca się kierować się następującymi wskazówkami.

  • W szczególności niech reklama ma kolor stonowany oraz z łatwością przyciągający wzrok. Dzięki temu mamy dużą szansę na ładne wkomponowanie jej w otaczającą architekturę.
  • A po drugie, decydujmy się na takie reklamy, których barwy nie są denerwujące dla innych ludzi. Mimo że kolor pomarańczowy jest bez problemu dostrzegalny, to niemniej długookresowe wpatrywanie się w taki neon spowoduje, że reklama stanie się uciążliwa dla wzroku.

Oczywiście przestrzegając tych prostych zasad bez problemu można sprawić, że nasza reklama będzie realną dekoracją miejscowości.