Ceny diamentów kształtowały się w ciągu wielu wieków

Owszem diament jest zaliczany do najtwardszych kamieni. Do tego słowo diament wywodzi się od greckiego wyrażenia Adams, co znaczy nie do zniszczenia. Nieprzeniknionej piękno, które odnosi się do diamentów jest wyjątkowo kosztowne, ceny te kształtowały się w ciągu kilku wieków.

Wszak to nie oznacza, że biżuteria z diamentami nie może zostać nabyta przez każdego oraz że jest ciężko dostępna. Zaś sam diament został odkryty w Indiach około trzy tysiące lat temu.

Wszak warto też napomknąć, że były one określane jako cenne kamienie ze względu na ich moc, albowiem pozwalały uzyskać światło oraz jako amulet dla obrony przed złymi mocami. Z kolei do dziś biżuteria z brylantami jest tak kojarzona. Dalej zainteresowanie diamentami przeniosło się do wieków średnich, diamenty były jeszcze bardziej traktowane jako obiekt najwyższej wartości, stąd droga biżuteria z diamentów ALange. Tak naprawdę nie były one właściwie już tam postrzegane jako rzeczy o nieziemskiej mocy. Zważywszy na rosnące potrzeby oraz wartość diamentów, dawna biżuteria nie stała się wystarczająca dla potrzeb ludzi, dlatego otwierano kolejne kopalnie diamentów.

Dawna, droga biżuteria używana z diamentami i brylantami. Największy wybór. sprawdź